RELACJA Z WALNEGO ZGROMADZENIE SPRAWOZDAWCZO- WYBORCZEGO MIEJSKIEGO KOŁA PZW „JAZ” PRZEWORSK – 4.02.2017

W dniu 4.02.2017 w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Przeworsku odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze – Wyborcze, Koła PZW ”JAZ” Przeworsk, które rozpoczęło się od wniesienia przez Poczet Sztandarowy sztandaru Koła. Obrady otworzył i powitał delegata oraz zebranych wędkarzy Prezes koła Mateusz Kowal. Walne Zgromadzenie obsługiwał jako delegat Prezes Okręgu Przemyskiego Jan Bieniasz, który wręczył medale kol: Wacławowi Tonia, Mariuszowi Adamczakowi, a Prezesowi Koła Mateuszowi Kowalowi legitymacje instruktora młodzieżowego. Ponadto pierwsza szóstka Grand- Prix Koła za 2016 rok została udekorowana pamiątkowymi deseczkami. Gościem na zebraniu był również Przewodniczący Rady ds. Młodzieży Adam Działo.

W Walnym uczestniczyło 30 członków Koła (koło liczy 443 członków). Przewodniczącym Walnego Zgromadzenia wybrany został Ryszard Duliban i przedstawił on porządek obrad, który został przyjęty. Następnie wybrano protokolantów, komisję Uchwał i Wniosków oraz Mandatową i Wyborczą. Sprawozdanie z realizacji uchwał z poprzedniego Walnego Zgromadzenia z działalności Zarządu za rok 2016 odczytał Prezes Koła Mateusz Kowal. Szczegółowe sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił kol. Dominik Mróz. Sprawozdanie z działalności Sądu Koleżeńskiego jak również z działalności Rzecznika Dyscyplinarnego złożył kol. Mateusz Hajnosz. Przedstawienia opracowanych przez Zarząd projektów złożył kol. Krzysztof Mirkiewicz. Przedstawił również plan działalności Koła na bieżący rok oraz preliminarz na rok 2017. Podczas dyskusji nad przedstawionymi sprawozdaniami i wnioskami jako pierwszy głos zabrał Prezes Okręgu Jan Bieniasz, który omówił aktualne sprawy Okręgu. Po przerwie przystąpiono do wyborów. W pierwszej kolejności ustalono składy ilościowe zarządu koła, komisji rewizyjnej oraz sądu koleżeńskiego. Formę wyborów wybrano jawną. Na Prezesa Koła został wybrany Kol. Mateusz Kowal.

Do zarządu koła weszli : Witold Wajda, Krzysztof Mirkiewicz, Piotr Knytel, Robert Hajnosz, Wacław Tonia, Rafał Czepiel, Mariusz Adamczak, Ryszard Duliban, Paweł Bęmben, Stanisław Flak

Do Komisji Rewizyjnej: Dominik Mróz, Aleksander Kowal, Piotr Kowal, Marian Pieniążek, Jan Żołyniak.

Do Sądu Koleżeńskiego: Artur Fudała, Dominik Rosół, Jarosław Sroka, Mateusz Hajnosz, Roman Walawender.

Delegaci: Jan Bieniasz, Witold Wajda, Ryszard Duliban, Mateusz Kowal, Wacław Tonia, zastępca- Krzysztof Mirkiewicz.

W sprawach rożnych i wolnych wnioskach zgłoszono zapytanie o wyrobiska po żwirowe w miejscowości Świetoniowa – odpowiedzi udzielił Prezes Okręgu Jan Bieniasz.

Kolejne pytanie zadał Kol. Henryk Kruk, dotyczyło ono zarybiania Mleczki karpiem – odpowiedzi również udzielił Prezes Okręgu.

Dominik Rosół zgłosił wniosek o zmianę wymiarów dolnych i górnych, limitów ilościowych na kilka gatunków ryb w okręgu.

Robert Hajnosz zgłosił wniosek o ustalenie minimalnej kwoty wpisowego na zawody 15 zł.

Podczas głosowania nad uchwałami wszystkie wnioski Kol. Dominika Rosoła nie zostały przyjęte.

Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze zostało zakończone wyprowadzeniem sztandaru.